نرم افزار QlikView


QlikView (کلیک ویو) قابل انعطاف پذیرترین پلت فرم هوش تجاری (BI) است که توسط شرکت QlikTech ارائه شده. این ابزار با ترکیب نمودن قابلیت هایی همچون ارائه پویا، تجزیه و تحلیل و به کارگیری آنی داده ها، به کاربران توانایی اخذ تصمیمات تجاری مبتکرانه را می دهد و به بهترین نحو داده ها را به دانش تبدیل می کند. هدف عمده این نرم افزار یعنی "سهولت در تصمیم گیری برای همه، در همه جا" به بهره برداری از پتانسیل واقعی داده های بزرگ و کوچک و به کارگیری قدرت داده ها برای دگرگونی دنیای تجاری کاربران، مربوط می شود. بیش از 24000 سازمان در سراسر دنیا کاربران خود را با استفاده از ابزار ساده QlikView (کلیک ویو) قادر به یکپارچه سازی، جستجو و مشاهده بصری تمامی داده های خود کرده اند تا بینش تجاری بی سابقه و منحصر به فردی داشته باشند. این نرم افزار با ارائه یک پلت فرم تجاری هوشمند و قدرتمند، که به سادگی قابل استفاده می باشد، دید عمیق تر و شفاف تری از داده ها را به کاربران می دهد تا آن ها در تصمیمات تجاری خود در تمام سطوح پیشگام باشند. اخذ تصمیمات موثر مستلزم در اختیار داشتن اطلاعات صحیح و قابل دسترس است. بنابراین صرف زمانی کوتاه برای فراگیری ارتباطات خودکار در QlikView، امکانات فراوانی را برای ساخت پرس و جوهای (Queries) نمایشی موقت بدون نیاز به شناخت ساختار و سلسله مراتب خسته کننده داده ها، آنطور که در دیگر ابزارتحلیلی داده ها مرسوم است، فراهم می آورد. از این رو QlikView با ارائه تحلیلی خالص و بدون محدودیت از داده ها، کاربران خود را در گرفتن تصمیماتی دقیق در کمترین زمان ممکن یاری می دهد. ابزار QlikView یک سطح کاملا جدیدی از تجزیه و تحلیل، بینش و ارزش داده های موجود را با رابط کاربری بسیار شفاف، ساده و صریح ارائه می دهد.

qlikview Qlikview کلیک ویو

دیدی متفاوت
QlikView چگونگی ارتباط و مشارکت داده ها با یکدیگر را نشان داده و از این طریق ادراک تجاری غیرمنتظره ای را به کاربران خود ارائه می نماید. این ابزار قادر به انجام جستجوهای مستقیم و غیر مستقیم در میان داده های حاضر در برنامه کاربردی چه به صورت عمومی چه در داخل تنها یک فیلد، می باشد. وقتی کاربر روی داده های یک فیلد کلیک می کند، هیچ پرس و جو (Query) اجرا نمی شود، بلکه تمام فیلدهای دیگر بلافاصله خود را بر اساس داده انتخابی کاربر، فیلتر خواهند کرد.

qlikview Qlikview کلیک ویو

ارائه شده با تکنولوژی In-memory
ابزار QlikView یک هوش تجاری بر پایه (IMDB (In-memory Database است که این خاصیت برای اجرای سریع بسیار مهم می باشد و اهمیت آن در پلت فرم های هوش تجاری دو چندان خواهد بود. موتور جستجوی ارتباطات و شرکت پذیری بین داده ای در QlikView نسل جدیدی از معماری IMDB می باشد. با استفاده از این ابزار تمام داده های شما در حافظه بارگذاری شده و تنها با چند کلیک، این داده ها برای جستجوی شرکت پذیری آن ها و تجزیه و تحلیل های آنی در دسترس خواهند بود.
qlikview Qlikview کلیک ویو

توسعه سریع، فناوری اطلاعات کارآمد
QlikView انحصار دنیای هوش تجاری را شکسته است، جایی که کاربران تجاری و توسعه دهندگان ماه ها وقت صرف می کنند تا خروجی لازم خود را به وسیله مستند سازی و کد نویسی نیازها در داخل داشبورد یا بوسیله تجزیه و تحلیل و تهیه گزارشات مختلف، فراهم آورند. جمع کردن داده ها در QlikView تنها در عرض چند دقیقه انجام می شود زیرا دیگر نیازی به ذخیره آن ها به صورت فرمت های واسطی چون data warehouse یا cube نیست (اگر چه QlikView می تواند به عنوان منبع از این سیستم ها استفاده کند). هوش بصری می تواند مدل های داده ای QlikView را در کمتر از 1 الی 15 روز کاری (تحت تاثیر میزان در دسترس بودن داده ها و پیچیدگی تحلیلی برنامه کاربردی) ایجاد کند. معمولا یک برنامه کاربردی QlikView می تواند هزاران گزارش و cube های استفاده شده برای آن ها را، جایگزین کند که این مسئله باعث کاهش نیاز به پشتیبانی فناوری اطلاعات و تاخیرهای زمانی خواهد شد.
qlikview Qlikview کلیک ویو


قابلیت های نرم افزار QlikView

جهت مطالعه قابلیت های نرم افزار QlikView به این صفحه مراجع نمایید.
ContactUs